صفر تا صد طراحی فنر

در طراحی فنر چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

طراحی یک طرح فنری فشاری کار آسانی نیست. مانند بسیاری از کارهای مهندسی دیگر ،  طراحی فنر فشاری  نیاز به توجه دقیق به جزئیات دارد. اگرچه یافتن یک شرکت حرفه ای تولید در فنر می تواند بسیاری از نگرانی های رایج را برطرف کند . اما هنوز مهم است که در مورد انواع موانعی که ممکن است با آنها روبرو شوید آشنا شوید: 

http://inconel.ir

1. طراحی مناسب برای ثبات فنر

فنرها اندازه های مختلفی از نیرو را تحمل می کنند ، و مانند اکثر سیستم های متعادل ، این عوامل همیشه آنطور که انتظار دارید منظم نیستند. انتخاب نسبت قطر خارجی یا نسبت بین قطر سیم پیچ فنر و طول آزاد می تواند این احتمال را کاهش دهد که قسمت حاصله در پاسخ به وزن ، ارتعاش و سایر نیروها با اجزای جانبی دچار کمانش ، خم شدن یا انحراف شود. 

در بیشتر موارد ، نسبت قطر خارجی شما باید کمتر از چهار باشد ، که می توانید با کوتاه کردن طول آزاد فنر یا بزرگتر شدن قطر خارجی آن را انجام دهید. طراحی مجدد دستگاه شما مانند استفاده از راهنماها یا شفت های خطی نیز ممکن است کمک کننده باشد. 

2. انتخاب ضریب K مناسب

در طراحی فنر شاخص فنر یا نسبت میانگین قطر به قطر سیم ، به شما نشان می دهد که سیم پیچ های فنر چقدر محکم بسته شده اند. شاخص های کمتر از چهار معمولاً برای تولید دقیق بسیار کوچک هستند ، در حالی که شاخص های بالای 15 عمدتا بیش از حد بزرگ هستند. 

میانگین قطر در قطر خارجی منهای قطر سیم است ، بنابراین شما چندین راه برای رفع مشکل دارید. به عنوان مثال ، می توانید شاخص را با استفاده از سیم ضخیم تر یا طرح فنری که دارای قطر بیرونی یا داخلی کوچکتر است ، پایین بیاورید

3. بارگیری فنر

هر فنر فشاری دارای حداکثر بار ایمن است که می تواند بدون افزایش قابل توجه خطر خرابی های فاجعه بار غیر منتظره از آن پشتیبانی کند. در حالی که انتخاب مواد و فرایندهای ساخت فنر تأثیر زیادی بر قابلیت بارگیری دارد ، توجه به ابعاد فنر نیز مهم است. 

در طراحی فنر بار اضافی، طول تخلیه نشده فنر شما یک ویژگی مهندسی ضروری است. طول آزاد شما هرگز نباید کوتاهتر از ارتفاع جامد و یا ارتفاع فنر هنگامی که کاملاً فشرده می شود باشد. 

این محدودیت طول آزاد با توجه به این که فنر برای فشرده شدن نیاز به فضا مفید دارد ، منطقی به نظر می رسد. چیزی که بسیاری از مردم متوجه آن نمی شوند این است که یک قاعده کلی مشابه در مورد ارتفاع بارگذاری فنر نیز صدق می کند – اگر فنر آنقدر در هم فشرده شود که از ارتفاع معمولی سیم پیچ ها در زمان لمس آنها کوتاهتر باشد ، تنش بیش از حد و احتمال شکستن یا شکست های دیگر زیاد است. 

چگونه می توانید چنین مشکلاتی را برطرف کنید؟ اندازه ای خوب برای شروع شامل استفاده از سیم با قطر متفاوت یا تغییر تعداد سیم پیچ است. 

ttp://inconel.ir/

4. مسائل دیگری که باید مراقب آنها باشید

به یاد داشته باشید که هیچ فنری کاملاً ایده آل نیست. معادلات کلی طراحی که رفتار دستگاه شما را توصیف می کند ، ممکن است در طراحی فنر مواردی مانند تغییر حالت ارتجاعی فنر شما با دما را در نظر نگیرد. در برخی موارد ، ممکن است متوجه نشوید که فنر شما تا زمانی که ساخته نشده است نمی تواند تا ارتفاع جامد فشرده شود. 

کار با تیم تولید فنر فشاری اثبات شده هوشمندترین راه برای کاهش حجم کار مهندسی شما است. با مشارکت با یک متخصص طراحی و ساخت فنرهای معتبر در اوایل کار ، می توانید مشکلات رایج را کنار گذاشته و چالش های مربوط به برنامه را به سرعت پیش ببرید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *